• Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

Copyright 2021 - Custom text here

Wiosną nasze przedszkolaki zakładały w swoich salach „Zielone ogródki”. Poznały warunki oraz proces hodowli warzyw i ziół w przedszkolnym patio. Sadzą i pielęgnują kwiaty w „Ogrodzie rustykalnym’.

Dzieci chętnie odwiedzają „Ptasi zakątek” obserwując ptaki wracające wiosną do Polski. Dzieci z IV grupy tak się zainspirowały życiem ptaków, że wykonały wspólnie z rodzicami metodą projektu „Atlas polskich ptaków”.

Podczas obchodów „Dni Ziemi” – starsze grupy przeprowadziły zajęcia metodą projektu „Woda źródłem życia”. Dzieci dostrzegają dobre i złe zachowania względem przyrody.

Przedszkolaki dbają o przyrodę i chętnie ją obserwują bawiąc się w badaczy przyrody.

 

J.S.

 

 

Choć jest wiosna i kolor zielony kojarzy nam się zwykle z żabami na łące, to "Krainę czarów" opanowały...gąsienice! Kolor zielony zdominował stoły, które zostały wzbogacone różem, błękitem i czernią. Prace przebiegały w wielkim skupieniu, które zaowocowały liczną rodziną gąsienic zamieszkałych na przedszkolnym parapecie:) Oby bliska odległość

 


Bazylia, tymianek czy melisa nikogo nie dziwią w przedszkolnym patio czy menu. Jednak pokrzywa jeszcze wzbudza kontrowersje - zwłaszcza podawana w "formie szpinaku" - o czym dowiedziały się dzieci z "Krainy Czarów" z pewnej książki dla najmłodszych:) Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że ich podniebienia nie są jeszcze gotowe na zjadanie pokrzyw, natomiast wykazały pełną gotowość do wykonania z nich odżywki dla roślin. Zgodnie z przepisem pokrzywy zostały rozdrobnione. W drugiej kolejności wyciśnięto z niej wszystkie soki - po drugim śniadaniu nie brakowało sił:)  Następnie zioła zostały zalane wodą, która mieszała się z sokami pokrzywy wiele minut radosnej zabawy, by w końcowym etapie stać się bogatym źródłem składników odżywczych dla naszych warzyw.

W bieżącym roku szkolnym wiele uwagi poświęciliśmy zagadnieniom związanym z bateriami. Dowiedzieliśmy się, że są odpadami szkodliwymi - dlaczego zaliczane są do tej kategorii odpadów, w jaki sposób działają na nasze środowisko, jak można ograniczyć ich zużycie, gdzie należy je wyrzucać, itp.

Ogrodnictwo - trudna rzecz,

więc kompana warto mieć!

 

Wiosenne słońce oraz odrobina deszczu zmotywowała nas do rozpoczęcia prac ogrodniczych w przedszkolnym patio:) Jednak tym razem do wspólnej zabawy w ogrodników zaprosiliśmy dzieci z Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży mieszczącego się przy ulicy Wiecherta 23a. Długo planowana wizyta miała miejsce 13 kwietnia b.r. i choć niewinny deszczyk zrosił nasze twarze to dzielnie kontynuowaliśmy ogrodnicze działania:) Profesjonalne narzędzia, nasiona i dobre chęci szybko zamieniły zimowy obraz patio w miejsce uporządkowane  i zagospodarowane. Białe tabliczki z nazwami wysianych roślin błyszczą w słońcu przypominając nam o hojnym sercu naszych Gości - RAZ JESZCZE SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁY PREZENT:) Jednak zanim do tego doszło... był czas na zabawę, małe co nieco /przed pracą należy zapełnić brzuszki:)/ oraz przypomnienie sobie jak się było przedszkolakiem:) A co dalej?

Wszystkie działania ekologiczne podejmowane w przedszkolu są kolejnymi krokami w drodze do uzyskania Certyfikatu Zielonej Flagi. Dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za wspaniałe towarzystwo podczas tej drogi!

 Biegnij Przedszkolaku, biegnij!!!
Tegoroczne Obchody Dni Ziemi w naszym przedszkolu przebiegały bardzo intensywnie. Ekologia zdominowała wszelkie działania w poszczególnych grupach, które ostatniego dnia przedsięwzięcia - w piątek 24 kwietnia 2015 r., zostały uwieńczone biegiem zorganizowanym na terenie placówki.