• Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

Copyright 2018 - Custom text here

"PODWODNY ŚWIAT"

Chcąc uzyskać efekt morskich fal koniecznie trzeba sięgnąć po tę technikę. Wykonujemy ilustrację podwodnego świata używając kredek świecowych.

Następnie mocno zgniatamy kartkę w kulkę, potem ostrożnie ją rozkładamy i zanurzamy na chwilę w wodzie zabarwionej niebieską plakatówką (najlepiej przygotować wodę w misce lub na głębszej tacce).

"MAŁE CZARY - MARY A EFEKT DOSKONAŁY"

Wiadomo, że rysowanie rozwija rękę dziecka... nie zawsze jednak nasza pociecha ma ochotę sięgać po kredki. Można spróbować zachęcić go do prac plastycznych siadając wspólnie z nim.

Etap pierwszy to po prostu dokładne pokrycie całej kartki kredkami świecowymi, używajmy różnych, wyrazistych kolorów (poza czarnym) – stworzymy w ten sposób barwną mozaikę.

MAGICZNE MYDEŁKO I WIERSZYKI UTRWALAJĄCE STRONY - PRAWĄ I LEWĄ

 

Wierszyki do wykorzystania w utrwalaniu stron prawej/lewej

1. Bardzo łatwa to zabawa:
wita Ciebie ręka prawa.
A gdy mówię "do widzenia",
ręka wcale się nie zmienia.

ZNALEZISKA Z KRAINY LODU I ZABAWA PALUSZKOWA

 

"ZNALEZISKA Z KRAINY LODU" - do gumowej rękawiczki, balona lub innej wybranej formy wlewamy zabarwioną farbami plakatowymi (lub barwnikiem spożywczym) wodę. Zatapiamy w niej rozmaite skarby takie jak: koraliki, guziki, klocki lego, małe figurki itp. Przygotowaną "miksturę wstawiamy do zamrażalnika (lub przy minusowych temperaturach na balkon). Po całkowitym zamrożeniu, wykładamy powstałą bryłę lodową na podkładce lub w większej misce. Można przystąpić do odkrywania ukrytych w lodzie tajemnic!

MAMO, TATO BAW SIĘ Z NAMI!


Czy chcesz, by Twoje dziecko było błyskotliwe, kreatywne, czuło niedosyt otaczającego świata? Nie bój się! Wykorzystaj codzienne sytuacje do wspólnej zabawy, a każdy następny dzień może być jeszcze ciekawszy od poprzedniego - zaskakujący, niepowtarzalny i taki WASZ! Autorski Uśmiech
Tu znajdziesz kilka propozycji Uśmiech Miłej zabawy!