UNICEF jest organizacją, o której każdy z nas słyszał i wie czym się zajmuje. W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy nawiązać współpracę z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci i poszerzyć wiedzę na temat jego działalności. Naszą aktywność związaną ze współpracą z UNICEF będziemy dokumentować w niniejszej zakładce, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się poniższymi informacjami:)

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego
i bezpiecznego dzieciństwa.