Copyright 2021 - Custom text here
Święta Bożego Narodzenia sprawiły, że grudniowe zajęcia religii w głównej mierze poruszały tematykę związaną z wydarzeniami w Betlejem. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały historii opowiadanych przez Panią Elżbietę, która w interesujący i atrakcyjny sposób zaprezentowała niemal wszystkich uczestników spotkania z nowonarodzonym Dzieciątkiem. Ciekawość dzieci wzrastała z każdą postacią pojawiającą się przy przedszkolnej choince :)

M. K.-DZ.
Biały puch pokrywający miasto nie jest już oczywistym elementem zimowego krajobrazu... Ale nie w tym roku! Dzień, w którym pojawił się śnieg natychmiast został okrzyknięty jako jeden z najwspanialszych dzionków tej zimy:) Radość dzieci na widok śniegu nikogo nie dziwi - choć jest zimny i z czasem mokry, to wspaniale się lepi /powstała obawa przed niedoborem białego puchu w ogrodzie:)/, jest miękki i taaaki czysty;) Nie wspominając, że każdy przedszkolak może zostać aniołem! Dowodem jest odcisk na śniegu:) A bałwan? Już dawno ulepiony! Ulepione zostały również olbrzymie kule, które jeszcze nie wiemy czy są ogromnymi śnieżkami czy też elementami kolejnego bałwana - tym razem giganta:):):)

M. K.-Dz.
Plastikowy, kolorowy i teoretycznie jednorazowy - zwykły kubek! W dłoniach "Fruwaków" zwykły kubek przybiera postać niezwykłej pomocy w zabawie. Czy ktoś widział dinozaura ułożonego z kubeczków? Nie było to proste zadanie, gdyż znajomość liter i cyfr niezbędna... Równie istotne były umiejętności detektywistyczne - wytropienie właściwego pola wymagało sporego wysiłku:) Na szczęście cel został w pełni osiągnięty. To zapewne dzięki współpracy, która została doskonale wyćwiczona podczas kolejnych zabaw z niezwykłymi kubeczkami. Budowanie wieży bez dotykania kubków rękoma... Brzmi ciekawie:) Na szczęście jest partner oraz gumka i
cztery sznureczki!

M. K.-Dz.

W dzień przedszkolnej Wigilii w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w odświętnych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia.
Przy dźwiękach kolęd i pastorałek zasiedliśmy do naszej Wigilii, na którą przedszkolaki czekały z radością. W cudownej atmosferze popłynęły świąteczne życzenia. Rozmawialiśmy też o bożonarodzeniowych tradycjach i potrawach.
W tym roku Święty Mikołaj przygotował wiele niespodzianek. Otrzymaliśmy list, który odczytała nasza koleżanka Natasza. Okazało się też, że Mikołaj nagrał dla nas film. Były tam nasze zdjęcia i opowieść o grupie "Fruwaki". Nie zabrakło także prezentów pod choinką, które dzieci rozpakowywały z wielką radością.
Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym występem do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego dnia.

J. Sz.

Grudniowy czas to okres pełen magii, życzliwości i obdarowywania. Odczuwając ogromną radość z otrzymywania upominków, "Fruwaki" zwróciły uwagę na uczucia towarzyszące obdarowującemu - równie przyjemne. Pełne miłości, zadowolenia, ciekawości i ekscytacji. Dlatego... Zróbmy Muffinki dla kochanej Rodzinki! Muffinki na miarę przedszkolnych możliwości:) Mniam...
Ps. Ups! Tym razem babeczki cieszą oko - nie żołądki:)

M. K.-Dz.

Kto słyszał o toruńskich pierniczkach, na pewno przypomina sobie kształt ciasteczek, który zgodnie z legendą nie był zamierzony...Jak to się stało, że Katarzyna - córka znanego Piernikarza stworzyła smakołyk o niespotykanym wcześniej kształcie? Wysłuchana historia odkryła tajemnicę charakterystycznych toruńskich pierników, jednak dzieci postanowiły wykonać własne ciasta - stosując nowatorskie rozwiązanie... Czy efekt pracy dzieci wygląda znajomo?

M. K.-Dz.

Wśród wielu lasów i pagórków urokliwej Warmii znajduje się miasto o nazwie Olsztyn... Herb tego miasta przedstawia postać mężczyzny odzianego w długą szatę z laską pielgrzymią trzymaną w prawej ręce i muszlą w lewej - nazywano go św. Jakubem. Kim był św. Jakub i jaką rolę odegrał w życiu naszego miasta? Na te pytania próbowały odpowiedzieć "Fruwaki", szukając informacji w Legendzie o św. Jakubie - patronie miasta. Utrwalając zdobytą wiedzę i wygląd herbu Olsztyna, najmłodsi dodali nieco koloru tworząc herb w rozmiarze XXL... :)

M. K.-Dz.

Jesień nie zawsze musi być szara, ponura i deszczowa. Jesień w rozumieniu "Fruwaków" to przede wszystkim, bogactwo kolorów widzianych w spadających liściach, parasolach wędrujących ulicami miasta, rozbawionych kroplach deszczu /np. wyciętych z papieru/ czy barwach pestek z jesiennych zbiorów. Wszystkie jesienne dary ujęte w harmonijnej kompozycji stworzyły niepowtarzalne mandale, które powstały pewnego jesiennego dnia w grupie "Fruwaków" :)