Copyright 2019 - Custom text here

Jak ważna i potrzebna jest praca strażaków i ratowników medycznych przekonała się grupa dzieci z "Kreseczkowa". Strażak pan Sławek opowiedział nam o obowiązkach, jakie wykonują strażacy na służbie, o sprzęcie potrzebnym do ratowania ludzi oraz o specjalnym ubraniu chroniącym strażaków przed ogniem i wodą. Mogliśmy też zobaczyć co noszą strażacy w kieszeniach uniformu. Jakie było nasz zdziwienie, gdy znaleźliśmy czekoladę i batonik zbożowy. Niezbędne wyposażenie strażaka w akcji .
Tata Mai wcielił się w rolę ratownika medycznego.

Wspólnie opowiedzieliśmy historyjkę obrazkową przedstawiającą pracę ratowników medycznych podczas wypadku. Określiliśmy też sytuacje, kiedy trzeba zadzwonić po pomoc. Wiemy, że nie wolno telefonować do służb ratunkowych dla żartu. Utrwaliliśmy również numery alarmowe.
Na koniec chętne przedszkolaki przymierzały kask i służbowe kurtki obu panów. Kto wie może za parę lat ktoś z nas będzie strażakiem lub ratownikiem.
Dziękujemy panu Przemysławowi Sulewskiemu za zorganizowanie spotkania. Nie możemy doczekać się kolejnego.