• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 im. Wandy Chotomskiej w Olsztynie niejednokrotnie podejmowały temat konieczności oszczędzania energii elektrycznej. Ponieważ podstawowa wiedza z zakresu ekologii została opanowana, najmłodsi z gr. IV /”Kreseczkowo”/postanowili wykonać kolejny krok i… przyjrzeć się uważniej zużyciu energii w przedszkolu Pierwszym etapem była inwentaryzacja urządzeń elektrycznych w placówce – wszystkie pomieszczenia zostały dokładnie prześledzone przez „małych inspektorów”, którzy z wrodzoną sumiennością odwiedzili sale dydaktyczne, pomieszczenia pionu kuchennego oraz administracyjnego – nie wyłączając gabinetu dyrektora. Przeprowadzona inwentaryzacja potwierdziła, że życie bez prądu byłoby bardzo trudne… Należy więc, przypomnieć użytkownikom sprzętu elektrycznego o jego racjonalnym wykorzystaniu i rozsądnego korzystania z dobrodziejstw elektryczności. By tego dokonać w przedszkolu został zorganizowany konkurs na znak graficzny przypominający o oszczędzaniu energii elektrycznej.

Zwycięska grafika została upowszechniona w całym budynku – czym zajęły się dzieci z „Kreseczkowa” /pomysłodawcy przedsięwzięcia /. Włączniki światła budzą zainteresowanie nie tylko dzieci, ale i dorosłych spełniając swoją rolę – utrwalania potrzeby oszczędzania prądu.
Monika Kieca - Dzikowska