Bazylia, tymianek czy melisa nikogo nie dziwią w przedszkolnym patio czy menu. Jednak pokrzywa jeszcze wzbudza kontrowersje - zwłaszcza podawana w "formie szpinaku" - o czym dowiedziały się dzieci z "Krainy Czarów" z pewnej książki dla najmłodszych:) Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że ich podniebienia nie są jeszcze gotowe na zjadanie pokrzyw, natomiast wykazały pełną gotowość do wykonania z nich odżywki dla roślin. Zgodnie z przepisem pokrzywy zostały rozdrobnione. W drugiej kolejności wyciśnięto z niej wszystkie soki - po drugim śniadaniu nie brakowało sił:)  Następnie zioła zostały zalane wodą, która mieszała się z sokami pokrzywy wiele minut radosnej zabawy, by w końcowym etapie stać się bogatym źródłem składników odżywczych dla naszych warzyw.

Teraz nie zostaje nam nic innego jak cierpliwe czekanie na dorodne rzodkiewki i wybujały szczypiorek!