• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Kwietniowy Dzień Ziemi motywuje naszych przedszkolaków do intensywnych rozważań nt. planety, którą zamieszkujemy szukając zasad współżycia korzystnych dla obu stron:) Tegoroczna tematyka miała na celu zwrócenie uwagi na bioróżnorodność oraz ekologiczne zachowania konsumenckie. Przyglądając się otaczającemu nas światu możemy dostrzec niezwykłe bogactwo, które często pomijamy pochłonięci trudami codziennego życia... A może warto czasami się zatrzymać? Na przykład w naszym ogrodzie, który zaprasza do zwiedzania i chwili relaksu:) Najmłodsza grupa dzieci - z "Bańkolandii" dzielnie tworzyła łąkę kwietną kopiąc, grabiąc, wysiewając, a czasem nawet przydeptując! W "Kreseczkowie" prace zostały skoncentrowane na wzbogaceniu możliwości edukacyjnych ogrodu i stworzeniu napisów z nazwami drzew chroniących nas przed słońcem czy deszczem:) Dzieci z "Motylkowa" spisały wszystkie zasady, które obowiązują Przyjaciela roślin, ptaków i innych zwierząt! Jak przystało na "Krainę Czarów", tu odbywało się czarowanie - z odpadami w roli głównej! /Pomagał nam pan Wiesław Szyszkowski z Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego/.

Mówiąc o odpadach dzieci z grupy III opracowały również Kodeks Mądrego Konsumenta oraz ozdobiły z rodzicami tekstylne torby - bądź EKO również w sklepie! Natomiast "Fruwaki" i "Muzykańce" skupiły się na szukaniu smacznych i zdrowych przekąsek czy poszukiwaniu inspiracji do zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Tematów przewodnich nie brakowało, aktywności również. Wszystkie jednak prowadzą nas do jednego celu - twórzmy EKO ŚWIAT, bo nastał EKO CZAS. Pamiętajmy o Ziemi! Nie tylko od święta:)