Chcąc podzielić się podniosłą atmosferą, która z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę panuje w naszym przedszkolu, w całym kraju, a i w świecie, odwiedziliśmy pacjentów zaprzyjaźnionego z naszym przedszkolem Centrum Rehabilitacyjno – Pielęgnacyjnego CertusVia. Z wizytą wybrały się dzieci z grupy V „Muzykańce”, które w naszym przedszkolu zorganizowały Koncert Pieśni Patriotycznej. Przedszkolaki z najstarszej grupy mają już wiele występów za sobą.

Ten występ okazał się być niezapomniany. Mali aktorzy poruszyli do łez wyjątkową publiczność. Zwłaszcza, że wśród nich byli tacy, którzy pamiętali czasy wojny. W podziękowaniu otrzymaliśmy portret Józefa Piłsudskiego wykonany przez jednego z pensjonariuszy i mnóstwo ciepłych słów.