• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Do zabaw figurami tym razem zainspirował nas utwór literacki D. Wawiłow „Posłuchajcie bajki nowej…”, w którym obok siebie, nie zawsze w zgodzie, żyli mieszkańcy Królestwa Kół i Królestwa Prostokątów. Królowie, z nudów, wypowiedzieli sobie wojnę…. a przedszkolaki stanęły przed zadaniem uporządkowania całego bałaganu. Każde koło i każdy prostokąt musiały wrócić do swojego Królestwa. Dzieci świetnie poradziły sobie z tym zadaniem  Wkrótce okazało się, że mieszkańcy sąsiednich Królestw zatęsknili za sobą. Królowe postanowiły więc urządzić przyjęcie, aby się zaprzyjaźnić, a usadzając gości przy stołach uważały, żeby obok mieszkańca Królestwa Kół siedział ktoś z Królestwa Prostokątów. Po tak przedstawionej opowieści przedszkolaki nie miały żadnego problemu z ułożeniem rytmu złożonego z kół i prostokątów.  Jednym z kolejnych wyzwań było wspólne zaprojektowanie nowego Królestwa, tym razem złożonego z obu figur, które były przedmiotem zajęć. Pomysłów nie brakowało, wszyscy zostali nagrodzeni brawami.