• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Życie bez energii elektrycznej znacznie utrudniłoby nasze codzienne funkcjonowanie. Dzieci z "Kreseczkowa" dostrzegły te utrudnienia... świeczka zamiast lampki czy tara zamiast pralki. Mnogość urządzeń elektrycznych wymaga znacznego zużycia energii, którą niewątpliwie należy oszczędzać poprzez racjonalne jej wykorzystanie, ale... jak pozyskać energię elektryczną, by nie szkodzić środowisku? Wkrótce dzieci otrzymały odpowiedź - praktyczną, podczas zajęć konstrukcyjno - manipulacyjnych. Rozwiązaniem może być zbudowanie wiatraka! W "Kreseczkowie" zaledwie po kilku minutach nastąpiło wielkie budowanie. Prace postępowały wg planu - instrukcji, której odczytanie wymaga koncentracji, spostrzegawczości i przewidywania, a znaczenie ma każdy szczegół: wielkość, kształt czy kolor poszczególnych elementów. Niebawem w sali pojawiło się kilka wiatraków doskonale funkcjonujących - działanie sprawdzone przez konstruktorów:)