Temat wody w przyrodzie doprowadził dzieci z "Kreseczkowa" do zabaw z deszczem. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że deszcz tworzą krople wody różnej wielkości, które spadają prosto z chmur...niejednokrotnie na nasze głowy! Koncentrując się na wielkości  - jako jednego z aspektów matematyki sensorycznej, przedszkolaki dokonywały klasyfikacji papierowych kropli wody wg oznaczonego kodu: od najmniejszej do największej lub od największej do najmniejszej. Zadanie nie wymagało kaloszy lecz spostrzegawczości,  wzrokowej oceny wielkości, ale również rozumienia pojęć: największy, najmniejszy. Uff... na szczęście porządkowanie "deszczowych  kropelek" zostało opanowane:) Hmm... ciekawe czy najbliższe opady będą rozpoczynały się od największej czy najmniejszej kropelki?!