Na początku 2017 roku zaprosiliśmy dzieci i rodziców do udziału w konkursie pt. "Matematyczna zabawka sensoryczna", który został zorganizowany w ramach projektu "Dotykamy matematyki". Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie zabawki, która spełniałaby dwa podstawowe kryteria - wzbogacała wrażenia sensoryczne oraz doskonaliła umiejętności matematyczne. Zarówno dzieci, jak i rodzice bez trudu sprostali postawionym wymaganiom i wkrótce w przedszkolnym holu został wyeksponowany kącik sensoryczny - niezwykle chętnie odwiedzany przez przedszkolaków:) W konkursie wzięło udział 15 uczestników, którzy zaprezentowali bogactwo samodzielnie wykonanych zabawek (tj. gniotki, geoplany, "maszyny do nauki dodawania i odejmowania", podkładki do różnicowania kształtów, miary wzrostu, itp.). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w życie przedszkola, a także gratulujemy pomysłowości i wytrwałości w wykonaniu zadania!
Ps. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji konkursu:)