Tegoroczne spotkanie z Mikołajem odbywało się pod hasłem "Pomocnicy św. Mikołaja" w nawiązaniu do realizowanego w naszym przedszkolu projektu "Dotykamy matematyki". Jak się okazało na deficyt czasu cierpi również św. Mikołaj, a życie w biegu znane jest również w Laponii! Goszczący w przedszkolu Mikołaj zwrócił się do przedszkolaków z prośbą o pomoc w ostatnich przygotowaniach do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia:) Dzieci po powitaniu gościa piosenkami i wierszami chętnie przystąpiły do powierzonych przez Mikołaja zadań: posegregowania do pudełek pierniczków upieczonych przez Panią Mikołajową oraz lizaków przygotowanych przez elfy oraz przygotowania planu dostarczania prezentów do poszczególnych domów /by każdy dostał wymarzony upominek!/. Prace przebiegły bardzo sprawnie, Mikołaj wpadł w zachwyt i dzieci również - na szczęście mieszkańcy Laponii zdążyli przygotować prezenty dla przedszkolaków!!!

Ps. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc Mikołajowi w przygotowaniu prezentów:) Równie serdecznie dziękujemy studentom UWM w Olsztynie za pomoc w organizacji spotkania - pozdrawiamy Mikołaja i wspaniałe Śnieżynki:)