Copyright 2020 - Custom text here

17 listopada dzieci z całego przedszkola wraz z rodzicami zostały zaproszone do udziału w zajęciach warsztatowych poświęconych wykonaniu zabawki sensorycznej. Zajęcia nawiązywały do realizowanego w przedszkolu od września 2016 roku projektu "Dotykamy matematyki". Podczas wspólnej aktywności dzieci oraz rodzice posiadali możliwość doświadczenia "na własnej skórze" wrażeń jakich dostarczają nam nasze zmysły - ugniatanie, przelewanie, wąchanie dostarcza wiele radości niezależnie od wieku. Ponadto, uczestnicy warsztatów poznali przykładowe sposoby wykorzystania wrażeń zmysłowych w opanowaniu podstawowych umiejętności matematycznych :) Kolor, kształt czy wielkość sprzyjają porównywaniu, klasyfikowaniu, obserwowaniu, przeliczaniu i wielu innym operacjom myślowym stanowiących fundament kolejnych działań matematycznych.