• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Eko-Szkoły to międzynarodowy program realizowany w Polsce przez Fundację dla Edukacji Ekologicznej (www.fdee.org).

Program ten angażuje młodych ludzi w ochronę środowiska naturalnego. Wszystko zaczyna się w przedszkolu, następnie obejmuje szkołę i ostatecznie sprzyja pozytywnym zmianom w całej społeczności. Dzięki programowi Eko-Szkoły młodzi ludzie doświadczają pozytywnego wpływu swoich działań. Mają możliwość wyrażenia swojego stanowiska w sposobie zarządzania środowiskowego swoich szkół.
Zwieńczeniem tych działań jest certyfikacja i prestiż, który towarzyszy przyznaniu Zielonej Flagi. Program Eko-Szkoły to idealny sposób, by przedszkola i szkoły podjęły działania ku poprawie środowiska naturalnego zarówno w placówce, jak i społeczności lokalnej. Działania te mają jednocześnie pozytywny wpływ na życie młodych ludzi, ich rodzin, personel szkolny i władze lokalne.

Wielokrotnie zaznaczaliśmy, że temat ekologii jest nam niezwykle bliski. Podejmujemy wiele działań zmierzających do ochrony środowiska, ale również odkrywania tajemnic przyrody, odczuwania fascynacji światem, którego częścią jesteśmy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione i otrzymaliśmy Certyfikat Zielonej Flagi  - tytuł nadawany w ramach Programu Eco - Schools. Otrzymany Certyfikat mobilizuje nas do podejmowania nowych działań, które przyczynią się do poszerzenia świadomości ekologicznej oraz poprawy stanu najbliższego otoczenia. W uroczystym przekazaniu Certyfikatu oraz wywieszeniu flagi uczestniczyły dzieci z całego przedszkola. Dziękujemy gorąco dzieciom i rodzicom za pomoc w realizacji zamierzonych celów - otrzymane wyróżnienie jest naszym wspólnym sukcesem oraz dowodem OWOCNEJ współpracy!

Wierzymy, że umiejętność zatroszczenia się o własne zdrowie jest niezwykle ważna - szczególnie w świece zdominowanym przez technologię, siedzący tryb życia i "szybkie jedzenie". Dlatego też, od najmłodszych lat kształtujemy prozdrowotne nawyki, które mamy nadzieję pozwolą naszym wychowankom w przyszłości żyć pełnią życia i cieszyć się zdrowiem

CERTYFIKAT JEST NASZ !!!!

W roku szkolnym 2009/2010 nasza placówka podjęła starania o uzyskanie certyfikatu z zakresu ekologii. We współpracy z Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej oraz innymi instytucjami działającymi na rzecz ekologii podejmowaliśmy następujące działania:

• Akcje: „Sprzątanie Świata”
  • Program ekozespołów: „Biedronki i Ekoludki”-oszczędzanie energii i wody.
  • Działania ekozespołów pod hasłem: „To od ciebie  i ode mnie zależy nasz świat. Jaki będzie: szary i smutny, czy barwny jak kwiat”

Otrzymaliśmy certyfikat !!!

Tematyka zdrowotna i ekologiczna od lat jest bliska naszej placówce. Dzięki intensywnej pracy zdobyliśmy międzynarodowy certyfikat "Zielona Flaga" / tytuł nadawany w ramach Programu Eco - Schools/. Jego uroczyste przekazanie społeczności przedszkolnej nastąpiło 25 października 2011 r.