Dnia 19 lutego 2018r. naszym gościem był przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Wizyta jest kolejnym z działań podjętych w związku z realizacją projektu  edukacyjno- profilaktycznego „Dbam o Twoje bezpieczeństwo – poznaj mój zawód”. Podczas wizyty dzieci poznały zagadnienia związane z zasadami bezpiecznego korzystania z drogi  oraz w jaki sposób przebiega zdobywanie pierwszych uprawnień do kierowania – karta rowerowa, oraz uprawnień do kierowania pojazdem – prawo jazdy.

Dnia 7 lutego 2018r. gościliśmy w naszej placówce Strażaków Ochotników- przedstawicieli OSP Olsztyn – Gutkowo. Wizyta jest następnym z działań podjętych w związku z realizacją projektu edukacyjno- profilaktycznego „Dbam o Twoje bezpieczeństwo – poznaj mój zawód”. Podczas wizyty Strażacy opowiedzieli o swoim zawodzie, zaprezentowali działalności druhów – ochotników, opowiedzieli jak bezpiecznie zachować się przebywając na lodzie oraz zaprezentowali strój bojowy. Dodatkowym atutem wizyty było przedstawienie przez panią Strażak zasad udzielania pierwszej pomocy na fantomie.

Dnia 25 stycznia 2017 r. w ramach następnych działań projektu edukacyjno- profilaktycznego „Dbam o Twoje bezpieczeństwo – poznaj mój zawód”. gościem w naszej placówce był przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji. Pan Policjant przybliżył dzieciom swój zawód. Podczas spotkania przedstawił zagadnienia związane z bezpiecznymi zachowaniami w życiu codziennym oraz zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze. Razem z Policjantem przybył do nas również policjant Żaba, który jest maskotką Komendy Miejskiej Policji. Dzieci były zdumione takim gościem. Podczas spotkania policjant zadawał różne pytania. Dzieci miały możliwość wygrania gadżetów takich jak odblaski, świecące breloczki czy odblaskowe torby.

12 stycznia 2017r. w naszym przedszkolu gościliśmy Strażnika Miejskiego, w ramach projektu edukacyjno- profilaktycznego „Dbam o Twoje bezpieczeństwo – poznaj mój zawód”. Podczas spotkania dzieci miały możliwość poznania zawodu Strażnika Miejskiego. Pan Strażnik przybliżył czym zajmuje się na co dzień, na czym polega jego praca oraz przedstawił prezentację związaną z bezpieczeństwem w trakcie zabaw zimowych. Na zakończenie nasz gość przygotował rymowane zagadki dla dzieci związane z bezpieczeństwem zimą, które sam napisał. Dzieci były zachwycone, radości i śmiechu nie było końca.