Copyright 2019 - Custom text here

Dzieci z naszego przedszkola w towarzystwie przedszkolaków z zaprzyjaźnionych placówek z wielkim zapałem realizowały projekt "Mały człowiek w wielkim świecie - wiem, rozumiem szanuję". Dzieci z poszczególnych przedszkoli w trakcie trwania projektu poznały kulturę i najważniejsze zwyczaje wybranego kraju. W czasie trwania projektu przedszkolaki odwiedzały się w swoich placówkach uczestnicząc w zabawach, uroczystościach organizowanych przez gospodarzy. Spotkanie podsumowujące projektową aktywność nastąpiło ostatniego dnia maja 2019 w Przedszkolu Miejskim Nr 15 :),

kiedy to przedstawiciele każdego przedszkola zaprezentowali program nawiązujący do tematyki prezentowanego państwa. Ponadto, każda z placówek przygotowała wystawę pełną ciekawostek i charakterystycznych cech dotyczących poznanego państwa. Najmłodsi przygotowali również galerię prac, pt. "Świat oczami przedszkolaka", która zostanie wystawiona w każdym z przedszkoli realizujących projekt.
Ps. Świat jest tuż za progiem - domu, miasta, państwa... Wyposażmy najmłodszych w wiedzę o świecie, nauczmy szacunku, kształtujmy tolerancję wobec innych mieszkańców naszego świata:)