Copyright 2019 - Custom text here

Z końcem maja grupa V "Muzykańce", jak co roku z okazji Dnia Dziecka, wybrała się na wycieczkę. Tym razem wcale nie jechaliśmy daleko. Nie zdążyliśmy dobrze zapiąć pasów, a już czas było wysiadać ;) Celem naszej wycieczki było bowiem Olsztyńskie Stare Miasto. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Zamku. Wzięliśmy udział w lekcji muzealnej. Teraz wiemy, gdzie Kopernik znaczył ślady Słońca zanim ustalił swoją słynną teorię. Potem spacerowaliśmy po Olsztyńskiej Starówce poznając kolejne zabytki.

Wycieczka była tym bardziej ciekawa, że wcześniej poznaliśmy fabułę książki "Tajemnica zaginionej kotki" autorstwa Beaty Sarnowskiej, z którą zapoznała nas mama Nadii (Dziękujemy :) Poruszaliśmy się więc niemal śladami bohaterów książki. Dzieci jednak szybko stwierdziły, że niektóre zagadki rozwiązałyby dużo szybciej i to nie sięgając po zasoby biblioteki w Starym Ratuszu ani internetu. Nasza wyprawa musiała mieć słodki element, więc wybraliśmy się do cukierni na lody. Pyyyyycha :) Ostatnim punktem programu był spacer w parku, wzdłuż Łyny. Najpiękniejszym podsumowaniem naszej wycieczki były słowa samych uczestników: "Wcale nie trzeba jechać daleko, u nas jest pięknie!" :) Cóż po raz kolejny okazuje się, że cudze chwalicie, a swego nie znacie... ;)