Copyright 2019 - Custom text here

Dzieci bardzo lubią słuchać czytanych książek. Chętnie też przynoszą do przedszkola już te przeczytane, jak i nowe dopiero co otrzymane. Dlatego grupa dzieci z "Kreseczkowa" wybrała się do biblioteki Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Na miejscu przywitała nas pani Ula, która opowiedziała nam o zasadach funkcjonowania bibliotek, kto z niej może korzystać oraz ile książek liczy księgozbiór biblioteki. Potem zabrała nas do tajemnych miejsc, gdzie zwykły czytelnik nie ma wstępu.

Razem z naszą przewodniczką poznaliśmy, krok po kroku, "drogę" wypożyczenia książki, zobaczyliśmy największą i najmniejszą książkę, dowiedzieliśmy się o niemieckim wynalazcy druku, a także dlaczego mówi się, że książki czyta się "od deski do deski". Na koniec zwiedziliśmy Izbę Tradycji, gdzie zobaczyliśmy pierwszy model laptopa, rektorskie togi oraz puchary i medale zdobyte przez studenckie organizacje sportowe i Zespół Pieśni i Tańca "Kortowo". Na pamiątkę pani Urszula podarowała nam książkę, której akcja dzieje się w naszym mieście.