Copyright 2019 - Custom text here

Muzyka jest obecna w codziennym życiu każdego dziecka. Jest również naturalnym sposobem pokazywania swoich uczuć i emocji. Jej słuchanie rozwija wrażliwość, natomiast gra na instrumencie muzycznym ma duży wpływ na rozwój zdolności i osobowości dziecka. W "Kreseczkowie" instrumentów bez liku, każdy chce zagrać swoje tra la la la litu ♪ ♫ ♪. Podczas tygodnia muzycznego przedszkolaki z grupy IV od samego rana próbowały swoich sił w graniu na instrumentach muzycznych.

Choć zabawkowe, to niektóre z nich wydawały prawdziwe dźwięki. Stworzyliśmy też orkiestrę. Dzieci chętnie wcielały się w role muzyków i dyrygenta. Dzięki wykonanemu wspólnie plakatowi doskonale wiedziały, które miejsca zajmują poszczególne instrumenty w orkiestrze. Próbowaliśmy też rozpoznać i nazwać nagrane instrumenty, co nie było łatwym zadaniem.

W czasie spotkania z rytmiczką dzieci dowiedziały się, jak zostać muzykiem. Pani Małgosia opowiedziała o swojej wieloletniej nauce gry na pianinie i żmudnych ćwiczeniach, dzięki którym teraz tak pięknie gra i "zaraża" nas swoją miłością do muzyki ♫ ♪ ♪