• Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

  • Przedszkole Miejskie Nr 15

Copyright 2019 - Custom text here

Jak szybko mija czas mieliśmy okazję przekonać się podczas uroczystych obchodów 30-lecia naszego przedszkola oraz 5-tej rocznicy nadania imienia, które miały miejsce 17 maja 2018 r. Choć trudno w to uwierzyć już od trzech dekad wychowujemy i edukujemy najmłodszych mieszkańców osiedla Jaroty, natomiast od 5 lat we wszelkich działaniach towarzyszy nam twórczość Wandy Chotomskiej. Inspirowani aktywnością naszych podopiecznych oraz bogactwem literackim Patronki nieustannie

zmieniamy i udoskonalamy pracę przedszkola, a także jego wygląd i otaczającą przestrzeń. Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli instytucji wspierających nasze działania, a mianowicie: Panią Kingę Wiśniewską - zastępcę dyrektora Wydziału Edukacji, Panią Annę Majewską piastującą stanowisko ds. szkół zawodowych Wydziału Edukacji, Panią Elżbietę Wąsowską - st. wizytator Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Panią Marię Rafalską - dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Nr 1 w Olsztynie, a także rodziny naszych przedszkolaków, które każdego dnia budują przedszkolną rzeczywistość. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia występów artystycznych dzieci zdradzające genezę nazw poszczególnych grup inspirowanych twórczością Patronki.  Niespodzianką był również występ rodziców najmłodszych przedszkolaków /z "Bańkolandii"/, którzy wzbudzili niezwykłe zainteresowanie. Gratulujemy umiejętności aktorskich! Okazją do podziwiania zmian zachodzących w naszym przedszkolu był spacer po budynku przedszkola oraz ogrodzie. Spacer nietypowy, ponieważ przewodnikami byli stali bywalcy przedszkola - dzieci, z dumą dokonujące prezentacji zagospodarowanych terenów, tj. patio, ścieżkę sensoryczną, kwietną łąkę, itp. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, którzy razem z nami świętowali kolejną rocznicę istnienia naszego przedszkola. Dziękujemy za obecność, dobre słowa i życzenia:)