• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Jak działa radio?
Któż z nas nie zastanawiał się będąc dzieckiem jak działa radio? Chcąc rozwiać wątpliwości dzieci z "Kreseczkowa" została zorganizowana wyprawa do Radia UWM fm w Kortowie. Każdy przedszkolak miał okazję zobaczyć jak wygląda studio, w jaki sposób wyciszane są ściany - niektórzy narzekali na atak "ściennych kolców" :) czy dowiedzieć się, jak istotnym narzędziem w pracy "radiowca" jest komputer! A czy ktoś widział dźwięk? Nie przypomina nut, ale specjalista doskonale potrafi odróżnić na monitorze dźwięk instrumentu od ludzkiego głosu... Jeśli mowa o dźwięku - dzieci również wróciły z wycieczki z "dźwiękową" pamiątką... Zachęcamy do odsłuchania nagrania piosenki w wykonaniu przedszkolaków z "Kreseczkowa" w ukraińskim repertuarze... wciąż przeżywamy piękno Ukrainy:)
Serdecznie dziękujemy tacie Antosia J. z gr. IV, który zorganizował spotkanie w radiu oraz pracownikom KORTOWSKIEGO RADIA  za opowiedzenie nam o specyfice własnej pracy:)