„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda.
Tak się zaczyna wielka przygoda.
Myję zęby, bo wiem dobrze o tym,
kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”

W marcu odbyło się w „Krainie czarów” spotkanie z mamą Maćka, w trakcie którego jako ekspert przypomniała dzieciom podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustnej. Podczas dobierania jadłospisu wesołego i smutnego ząbka okazało się, że dzieci doskonale wiedzą, że należy ograniczać spożywanie słodyczy, które powodują próchnicę zębów. Pozostaje tylko wprowadzić tę zasadę w życie, a to już nie takie proste  Nasz gość wspólnie z wróżkami zębuszkami wytłumaczył również i pokazał, jak należy prawidłowo myć zęby i jakiej szczoteczki i pasty używać. Chętni pod czujnym okiem fachowca mogli sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę myjąc zęby na specjalnym modelu. Zaprezentowane również zostały rekwizyty potrzebne stomatologowi w codziennej pracy, a przedszkolaki bardzo chętnie ruszyły do przymiarek. Teraz zęby wszystkich przedszkolaków błyszczą i pachną świeżością.
Serdecznie dziękujemy mamie Maćka za poświęcony nam czas.