Przedszkolaki z grupy najmłodszej wybrały się na wizytę do Miejskiej Biblioteki Publicznej Nr 13. Tam odwiedziliśmy Krainę Uczuć. Jednak zanim tam wylądowaliśmy, szukaliśmy odpowiedzi na pytanie, czym są emocje. W odkryciu znaczenia tego słowa pomógł nam wiersz Tadeusza Rossa pt. "Co to są emocje?" W zapamiętaniu wszystkich uczuć pomogły nam buźki przedstawiające różne stany emocjonalne. Znalazł się tam smutek, gniew i strach, które zaliczyliśmy do tych, których nie lubimy, a także radość, zawstydzenie, czy też zakochanie i zdziwienie, które uznaliśmy za pozytywne. Teraz już byliśmy gotowi w podróż do Krainy Uczuć. Zwiedziliśmy krainę złości, radości, smutku i miłości, z których najlepiej czuliśmy się w krainie radości i miłości. Podczas spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. "Syfon i uczucia" Iwony Kamińskiej, z którego dowiedzieliśmy się jak można komuś pomóc, gdy jest on smutny. Po czym przyszedł czas na zabawę z kolorową chustą animacyjną.