Zwykle bywa tak, że to co odległe, mało znane, a nie rzadko trudne do odkrycia ... kusi nas zachęcając do poznania:) Zainspirowane przygodami znanej podróżniczki Martyny Wojciechowskiej dzieci z "Kreseczkowa" postanowiły przyjrzeć się bliżej egzotycznym zwierzętom. A ponieważ przyglądanie zostało potraktowane bardzo dosłownie w "Kreseczkowie" zapanował niemal afrykański klimat, gdy przedszkolaki rozpoczęły prace nad "stworzeniem" zwierząt zamieszkujących ziemię rozgrzaną słońcem:) Wkrótce w sali zagościły żyrafy, lwy... - te jednak były wyjątkowo przyjazne, a także rozbrykane małpki i pasiaste zebry:) Skoro mowa o przyglądaniu się, zagadka dla rodziców! Za jakim zwierzątkiem ukryła się Wasza pociecha?! Powodzenia:)