Podczas tygodnia o muzyce grupę "Bańkolandia" odwiedziała pewna tajemnicza pani, która przyniosła ze sobą dwa instrumenty. Jak się okazało pani Danuta Jaczyńska to muzyczka, która potrafi grać na flecie poprzecznym. Nasz gość nie tylko opowiedział nam o flecie, ale również zagrał kilka krótkich utworów. "Maluchy" miały nie lada zadanie. Trzeba było odgadnąć, które zwierzę odzwierciedla słyszany utwór. Według pomysłów dzieci były to: wilki, wróbelki, węże czy słonie. Dzieci chętnie naśladowały ruchem wymienione zwierzęta. Na koniec pani Danusia pokazała nam jeszcze jeden instrument. Składał się on z kilku drewnianych rurek o różnej długości połączonych ze sobą. Pani Danusia zagrała piękną spokojną melodię na "fletni Pana", a potem przedszkolaki kolorowały obrazki różnych instrumentów.