• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Bank zwykle kojarzony jest z miejscem przeznaczonym dla dorosłych, którzy pełni powagi dokonują bardzo ważnych transakcji... Tymczasem dzieci z "Kreseczkowa" przekonały się, że bank otwiera swoje drzwi także przed przedszkolakami "zdradzając" drobne tajemnice:) W połowie lutego BYWALCY gr. IV odwiedzili mBank w Olsztynie, poznając specyfikę pracy bankierów:) Wycieczka zmieniła wyobrażenie dzieci nt. funkcjonowania banku - znajduje się tam wiele urządzeń, które dzieci chętnie zobaczyłyby w przedszkolnej sali, a także wzbogaciła wiedzę dzieci nt. pieniędzy - wyglądu, nominału. Dzięki wycieczce dzieci zdobyły różnorodną wiedzę, np. :

- banknoty posiadają wiele zabezpieczeń, których część możemy dostrzec tylko w specjalnym urządzeniu - to nie są zwykłe światełka:)
- pieniądze liczą specjalne maszyny - coraz rzadziej ludzie
- gotówki nie przenosimy w zwykłej torbie, ale specjalnej walizce wyposażonej w alarm dźwiękowy i nie tylko!  (Auuu, trochę boli:(  )
- karty płatnicze należy podpisać
- PIN do karty płatniczej najlepiej zapamiętać (4 tajemnicze cyfry) - ćwiczenia pamięci wskazane dla każdego:)
- w banku jest wiele ciekawych pieczątek - każdy przedszkolak "podpisał umowę" (oby korzystną!)
- pieniądze możemy oszczędzać! - nie tylko w śwince skarbonce :)
- niektóre monety można zjeść! - zwłaszcza, gdy są z czekolady
- wnętrza banku są bardzo przestronne - mieszczą co najmniej 21 przedszkolaków!
- pracownicy banku są bardzo życzliwi, uśmiechnięci i bardzo zainteresowani odwiedzinami dzieci:)
Ponadto, pragniemy serdecznie podziękować mamie Antosia J. za organizację wycieczki. Pragniemy również podziękować wszystkim PRACOWNIKOM mBanku za bardzo miłe przyjęcie, zapewnienie dzieciom atrakcji - również edukacyjnych oraz poświęcony czas.
Ps. Wyjazd został zorganizowany w ramach realizacji projektu "Dotykamy matematyki" realizowanego od września 2016 r. przy udziale mFundacji.