• Rok 2017/2018 Rokiem Jubileuszowym

Boże Narodzenie jest czasem szczególnym, a gorączkowe przygotowania do tych najpiękniejszych w roku Świąt nie ominęły także najmłodszych – Dzieci z grupy V Przedszkola Miejskiego Nr 15 im. W. Chotomskiej w Olsztynie. „Muzykańce” wykazały się pełnym zaangażowaniem podczas prób Jasełek, które stanowią doroczną tradycję w Naszym Przedszkolu. Występy w wykonaniu jednej z najstarszych grup (premiera odbyła się 4 stycznia 2017r.) cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem wszystkich Gości: Rodziców, Rodzeństwa, Babć, Dziadków, a także p. Dyrektor PM15 Marioli Woźniak oraz Gościa Specjalnego – Proboszcza Parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej – ks. kan. Romualda Zapadki. Zimowa scenografia, klimatyczne oświetlenie oraz najważniejsze: płynące prosto z serc słowa małych aktorów wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój zadumy, radości i wzruszenia, a dźwięki kolęd i pastorałek wypełniły przedszkolne sale i korytarze.

Wydarzenie to było niezwykle ważne nie tylko dla przedszkolaków i ich Rodzin oraz koleżanek i kolegów z przedszkola, ale ma znaczenie również dla społeczności lokalnej – widzami Jasełek były m.in. dzieci z klasy II ”c” wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Sztąberską ze Szkoły Podstawowej Nr 30 im. M. Zientary – Malewskiej w Olsztynie. Ponadto, mali Aktorzy mają w planach wybranie się z kolędami i pastorałkami do Pacjentów Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Niebieski Parasol”, z którym od lat łączy nas owocna i wartościowa współpraca. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu Dzieci, ich Rodziców i Nauczycielek tegoroczne Jasełka były niezwykłym przeżyciem duchowym i estetycznym, które przypomniało nam wszystkim, co jest istotą Bożego Narodzenia oraz o tym, że są wartości, które powinniśmy pielęgnować w sobie nie tylko od święta.